четвер, 15 серпня 2013 р.

"Волинькард" дбає про здоров'я волинян

14 серпня голова райдержадміністарції Л.М.Томашевська, в порядку контролю за ходом реалізації в регіоні доручень Президента України щодо вирішення актуальних проблем регіону, зокрема Програми “Волинькард”, яка діє і в Іваничівському районі, провела робочу зустріч з керівниками центральної районної лікарні, центру первинної медико-санітарної допомоги, завідуючими фельдшерсько-акушерськими пунктами, головними лікарями сільських лікарських амбулаторій та лікарями, які працюють в ЦРЛ. Вона наголосила, що саме Волинь стала першим регіоном в державі, де до вирішення цієї проблеми підійшли комплексно прийнявши відповідну Програму “Волинькард”, яка і спрямована на запобігання та лікування серцево-судинних захворювань. А ще вказала, що саме Президент України Віктор Федорович Янукович наголошує: «проблема серцевих захворювань повинна бути зараз в центрі уваги в нашій країні».
Лідія Томашевська наголосила,   що Віктор Янукович дав доручення спрямувати кошти державного бюджету на придбання високотехнологічного обладнання для двох наших кардіоцентрів: кардіохірургії – на базі Волинської обласної клінічної лікарні, а тромболізису і кардіоваскулярної патології - на базі Луцької міської клінічної лікарні. Не обійшли увагою і регіони. Приміром, для Іваничівської районної лікарні на діагностику, надання невідкладної медичної допомоги хворим на серцево-судинні захворювання, у реанімаційному відділенні за кошти державного та місцевого бюджетів придбано високовартісного медичного обладнання на загальну суму 992 тисячі гривень. Найбільша частка з цих коштів припала на комплектацію при здачі в експлуатацію стаціонарного корпусу.
-На сьогоднішній день лікарських препаратів для підтримки нормального тиску в аптечній мережі дуже багато, - сказала Л.М.Томашевська. - Згідно постанови Кабінету міністрів України від 25.04.2012 року №340 було запроваджено врегулювання цін на певні лікарські засоби. Так, гіпотензивні препарати, за наявності рецепта лікувального закладу, можна придбати в аптечній мережі за врегульованими цінами. Тобто держава проводить майже 50-відсоткову компенсацію їх вартості. Скажімо, якщо один із медикаментів коштує 206 гривень, то хворий   має заплатити в аптеці лише 103 гривні. Завдання медиків та працівників аптек – донести цю інформацію до широкого загалу. Адже сума компенсації по нашому району на рік на ці препарати немала - 132 тисячі гривень.
Лідія Томашевська зауважила, що саме розвиток сільських лікарських амбулаторій та ФАПів дасть можливість отримувати якісну лікарську допомогу. Цього вимагає і Глава Держави.
Волинь стала першим регіоном в державі, де комплексно підійшли до вирішення проблеми серцево-судинних захворювань. У 2011 році було розроблено і затверджено комплексну регіональну програму запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Волинькард – здоров’я вашого серця» на 2011-2013 роки. Про результати її впровадження розповів керівник обласного центру кардіоваскулярної патології та тромболізису, доктор медичних наук, професор Андрій Ягенський, який до того ж є науковим керівником координаційного центру програми «Волинькард».
Питання профілактики й лікування серцево-судинних недуг перебуває в центрі уваги волинських медиків, а за останні три роки ним перейнялася і значна частина жителів області. «Волинькард» працює у трьох напрямах: профілактика, лікування та невідкладна допомога для людей з гострою патологією. Причому профілактиці відводиться чільне місце, на цьому наголошує і Глава держави.
У 2011 році на реалізацію Програми з обласного бюджету виділено майже 1,9 млн. грн., у 2012-му – 1,8 млн. грн.., цьогоріч заплановано використати 3,4 млн. грн.
Андрій Ягенський розповів, що в обласному центрі кардіоваскулярної патології та тромболізису завдяки розчиненню тромбів у судинах ставлять на ноги 50-60 хворих з інфарктами. Тромболізис проводиться безплатно. Ліки, що розчиняють тромб, вміють вводити фахівці реанімаційних відділень майже у всіх районах, та навіть фахівці бригад екстреної медичної допомоги. Окрім цього, вперше на Західній Україні в Луцьку взялися робити тромболізис хворим із ішемічним інсультом.
-Головне, щоб пацієнт звернувся якомога раніше. При інфаркті так зване часове вікно, протягом якого доцільно вводити препарат, становить 6-12 годин. При інсульті воно – всього 3 години. Завдяки програмі «Волинькард» тромболітики для хворих на інсульт є, і вони безплатні, - наголосив А.Ягенський.
Фахівці констатують: щороку на Волині реєструється понад 800 випадків гострого інфаркту міокарда та більш ніж 2000 - гострих коронарних нападів. Лікарі стверджують, що за умови своєчасного звернення у спеціалізовані центри таких хворих можна врятувати, дати їм шанс для повноцінного подальшого життя. При інфаркті є два методи – коронарографія зі стентуванням та тромболізис. Лише за перші два роки дії програми в кардіоцентрах області проведено 430 коронарографій і 30 стентувань.


Немає коментарів:

Дописати коментар